Ka rukom pyniaid kam

Ka Jingbhah ia ki kam jong ki Branches ha ki officers
Sl.No Kyrteng jong ki Branches Kyrteng jong u Branch Officer Kyrteng jong u Immediate Controlling Officer Controlling Officer
1 Establishment matters, Assembly Questions

Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I)

Deputy Commissioner
2 Requisition of Vehicles/Issue of POL etc Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
3 Matters relating to Republic Day/Independence day etc Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Deputy Commissioner
4 RTI/Ex-Gratia Payment/Workmen Compensation/Census Operation/PRC/Domicile/Senior Citizenship Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
5 Cinema/Video Parlour/District Council Matters/Permission for Fete/Meetings etc Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
6 Issue of SC/St/OBC/Income Certificate/Unemployment Certificate Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
7 Matters relating to Industries/Fisheries/PHE/Municipal/Agriculture/Water Resources/Forest/Transport/MRDS/Health/NRHM/PWD/MeECL/Soil/A.H & Vety/Misc including attestation Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Deputy Commissioner
8 Matters relating to Tourism/Drugs/Child Labour/SSA/Edication/Banking/Sports/RSBY/Traffic/Childline/NGO/District Task Force/DSWO/Misc including attestation Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
9 Judicial Matters 107/145 CR.P.C Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
10 District Selection Committee Shri. F.B.Basan,MCS(EAC-III) Deputy Commissioner
11 Confidential Branch Smt.S.Iongwai, Steno Deputy Commissioner
12 Nazarath Branch including Circuit House Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Deputy Commissioner
13 Bakijai Branch Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
14 Arms and Explosiives Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
15 Election Branch Smt.B.Blah,MCS(EAC-II) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
16 Planning Branch Shri.E.Lyngdoh, Research Officer Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
17 Revenue Branch & Revenue Enforcement Branch Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Deputy Commissioner
18 Registration of Societies Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
19 Development Branch Smt. D.D. Syngai,MCS(EAC-I) Deputy Commissioner
20 Registration of Land Documents Smt.Y.R.Mawlong,MCS(EAC-IV) Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
21 Excise Branch Shri.W.Laloo,Supdt of Excise Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
22 Housing Branch Shri.N.Garod, Inspector of Housing Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
23 Supply Branch Shri.Amstrong.G.Momin, Inspector of Supply Deputy Commissioner
24 Treasury Office Shri.P.W.Dkhar,Treasury Officer Deputy Commissioner
25 Border Areas Development Shri.G.Rani, Asst.Director BADO Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
26 NIC Smt.Ida Rymbai, District Informatics Officer Deputy Commissioner
27 DRDA Deputy Commissioner
28 ADC Office including SDPO Smt. R.S.Manners, MCS(ADC-II) Deputy Commissioner
29 Revenue and Disaster Management Shri.E.S.Langshiang,D.D.M.O Deputy Commissioner